Czaple – Wioska Piasku i Kamienia

DSC06645

Lokalizacja:

Adres: Czaple 29, 59-524 Pielgrzymka, Plac OSP
Wejście: Obiekt ogólnodostępny i nieodpłatny
Możliwość zwiedzania: o każdej porze dnia i nocy

Kamienno – piaskowa ścieżka zmysłów w Czaplach – Wiosce Piasku i Kamienia to koło 60 metrowa trasa w kształcie litery „L”, wymyślona, zaprojektowana i wykonana przez mieszkańców wsi Czaple własnymi siłami w całości z różnorodnych kamieni o piasków jakie można napotkać w naszej wsi. Ścieżkę uzupełnia boisko piaskowe oraz Mini Ścieżka Kamiennych Krzyży którą wytycza droga z płyt piaskowcowych. Nasza ścieżka zabierze Ciebie w podróż poprzez różnorodne plaże Świata od delikatnych piasków po kamieniste wybrzeża.

Ścieżka zmysłów a dokładniej Kamienno – Piaskowa Bosa Trasa jest jednym z elementów tworzących Kamienno- Piaskowe Centrum Wsi – Czaple – Wioski Piasku i Kamienia. Oprócz ścieżki która jest stworzona min. z piasku żółtego, piasku białego (kaolin), płyt piaskowcowych, kamieni z piaskowca, granitu, marmuru, żwirku o rożnej wielkości jak i otoczaków zarówno małych jak i gigantów w naszym centrum można zobaczyć jednyną w okolicy Mini Ścieżkę Kamiennych Krzyży (w tym pokutnych) – ścieżka oryginalna ma 15 km i znajduje się w naszych lasach. W centrum Wsi zapraszamy również do zwiedzania kamiennego ogródka. Odpocząć można na Piaskowcowym Miejscu Griliowym.

Dla osób lubiących aktywny tryb życia oraz nowości mamy grę terenową – geocaching – 15 skrytek umieszczonych w całej wsi w miejscach wartych obejrzenia i odwiedzenia.

Dla chętnych istnieje możliwość zorganizowania warsztatów edukacyjno- artystycznych:

  • kartkowe wariacje piaskowe
  • piaskowo- kamienne ramki
  • biżuteria z kamieni
  • piaskowe świece żelowe
  • kamienne witraże
  • dekoracje z kamieni.

https://www.facebook.com/czaple.wies
https://www.facebook.com/StowarzyszenieCzaple

kontakt:

Stowarzyszenie Czaple – Wieś z Przyszłością
Czaple 38
59-524 Pielgrzymka
Tel. 609 094 743
Mail: stowarzyszenie@czaple.info

 

DSC06909 DSC07466 DSC_0038 DSC06853 DSC06862

 

facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail